Podmurówka betonowa

Doskonały sposób na szybki montaż ogrodzenia

 • Podmurówki betonowe stosuje się zamiast standardowych fundamentów. To doskonała metoda, aby cieszyć się ogrodzeniem postawionym w szybkim czasie oraz w atrakcyjnej cenie.
 • Podmurówki betonowe nie wymagają czasochłonnego szalowania, zbrojenia oraz betonowania. Czas montażu ogrodzenia zostaje skrócony do minimum.
 • Podmurówka skutecznie zabezpiecza wypełnienie ogrodzenia przed wilgocią oraz kontaktem z roślinnością.
 • Podmurówki betonowe pasują do różnego rodzaju ogrodzeń. Są wykorzystywane głównie do ogrodzeń panelowych, metalowych, drewnianych murowanych oraz siatkowych.
 • Dzięki gotowym podmurówkom oraz łącznikom betonowym koszt ogrodzenia staje się mniejszy.
 • Elementy wykonane są z wysokiej jakości betonu, który charakteryzuje się mrozoodpornością oraz wieloletnią trwałością.

Niskie koszty i wysokie walory estetyczne


Proponujemy podmurówki w kilku różnych typach i wymiarach, w tym również podmurówki wibroprasowane białe lub z posypką, które świetnie komponują się z nowoczesnymi aranżacjami wokół domu. Podmurówki wibroprasowane nadają minimalistyczny charakter otoczeniu oraz są alternatywa dla tradycyjnych podmurówek betonowych.

Podmurówka wibroprasowana:

Deska pełna to płyta podmurówki gładka z obu stron. Produkowana z wykorzystaniem betonu do produkcji elementów wibroprasowanych wytwarzanego z zastosowaniem zaawansowanej chemii budowlanej w połączeniu z najlepszej klasy kruszywami i cementem. Wysoką wytrzymałość elementów otrzymuje się w wyniku procesu wibracji i ściskania. Elementy wytworzone w wyniku procesu wibroprasowania charakteryzuje ciemnoszara barwa oraz zamknięta struktura zewnętrzna powierzchni.

Zastosowanie:

Wymiary: 2,48x 0.30x 0.04m

Podmurówka wzór piaskowiec:

Wymiary: 2,46m x 0.25m x 0.04m
Wymiary: 2,46m x 0.30m x 0.04m

Zastosowanie:

Podmurówka wzór cegiełka

Wymiary: 2,46m x 0.30m x 0.04m

Zastosowanie:

Podmurówka prefabrykowana wzór gładki:

Wymiary: 2,46m x 0.20m x 0.04m

Zastosowanie:

Z jakich elementów składa się podmurówka?

System składa się z łącznika w kształcie litery H prostego, narożnego oraz końcowego, a także z deski w kształcę prostokąta. Łączniki betonowe wykładane są na stopie fundamentowej słupa i łączone deskami po uprzednim wyrównaniu terenu. Na koniec podmurówka obsypywana jest do 1/3 wysokości. Taka podmurówka nie ma wzmacniać ogrodzenia, ale pełnić funkcje estetyczne. Oprócz tego posiada jednak jeszcze wiele innych zalet.

Zalety podmurówki

Podmurówka prefabrykowana jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem ze względu na szereg korzyści, jakie wiążą się z jej montażem. Znajduje zastosowanie jako alternatywa dla betonowej wylewki z uwagi na swoje zalety:

 • tworzona jest przez gotowe elementy, które można ze sobą złożyć w bardzo prosty sposób;
 • może być instalowana w dowolnych warunkach pogodowych i temperaturowych;
 • montaż podmurówki prefabrykowanej nie wymaga wykonywania głębokich wykopów w gruncie;
 • łączniki używane przy montażu są zrobione w taki sposób, by umożliwić połączenia z wieloma rodzajami słupów;
 • podmurówka powstrzymuje także wzrost trawy pod ogrodzeniem i uniemożliwia małym zwierzętom podkopywanie.

Przy montażu podmurówki istnieją dwa rodzaje montażu. Za pomocą łączników betonowych oraz ceowników metalowych. Ceownik metalowy stosowany jest przy podmurówce wibroprasowanej jak i klasycznej.